Žádost o podnikatelský úvěr může být někdy problematická. Zejména, pokud se do této situace dostane klient, který má nízké daňové přiznání nebo záznam v některém z registru dlužníků.
- Podnikatel, ke kterému se z některého uvedeného důvodu obrátila banka zády, nemusí ale rozhodně házet flintu do žita.
- Stačí se obrátit na některého nebankovního poskytovatele, který se snaží vyhovět opravdu všem.
- Je to dáno tím, že nemá tak vysoké nároky na bonitu svého budoucího klienta.
Banky běžně nahlíží do registrů – BRKI, NRKI nebo SOLUS. To u nebankovních poskytovatelů odpadá. Finanční produkt, který je známý pod označením americká hypotéka,je založena na docela jiném principu. V tomto případě totiž stačí mít nemovitost, kterou bude za závazek ručeno. Podmínky jsou tedy v podstatě pouze dvě.
- Zmíněná nemovitost, která se musí nacházet na území České republiky.
- Věk nad osmnáct let.
Není zapotřebí ani ručitel a ani žádné dokládání příjmů.
Můžete získat i tříprocentní úrokovou sazbu
Tento produkt je určen ale pouze podnikatelům, kteří jsou oproti soukromým žadatelům o trochu ve výhodě. Jejich podmínky jsou totiž daleko příznivější.
- Pevná úroková sazba je dána 6,9 % p.a.
- V případě, že jsou registry čisté, nebo je v nich opravdu jen drobný záznam, může žadatel využít možnosti exkluzivní nabídky, u které se úroková sazba pohybuje už od tří procent.
Odpadají také jakékoliv sankce v případě předčasného splacení závazku. Americká nebankovní hypotéka, která je určena podnikatelům je bezúčelová. Nikdo tedy nebude zkoumat, nač chce klient finance použít. Jestli má v plánu zbavit se všech nepříjemných dluhů, exekucí nebo prostě vložit peníze do dalšího podnikání a třeba svůj podnik do budoucna ještě rozšířit. Výhodou je možnost, nechat si zdarma zpracovat nezávaznou nabídku a teprve pak se rozhodnout.